Головна » Статті » Вигадані боги сучасності

Сварог - вигаданий бог сучасності

Сварог – чи був такий бог? 

Всім язичникам відомий бог, якого звуть Сварог. Його шанують, його згадують, його зображують. Але чи був взагалі такий бог в слов’ян – досі не відомо. 

Заглянемо в писемні джерела і відшукаємо всі згадки Сварога. 
Виявляється, що ім’я СВАРОГ в літописах є тільки один єдиний раз, а саме в Повісті минулих літ, під час пояснення походження деяких винаходів, наводиться переклад «Хронографа» Іоанна Малали, в якому згадують історію падіння кліщів з нема в Єгипті. 
Ось цей уривок: 
«…...І бисть по потопе і по разделеньі язик, поча царьствоваті первое Местром от рода Хамова, по нем Еремия, по нем Феоста, иже і Сварого нарекоша Египтяне… Те же Феоста закон уставі женам за един муж посягаті… сего раді прозваша і бог Сварог. И по сем царствова син его, іменем Солнце, его же нарицают Дажьбог Солнце царь, син Сварогов, еже есть Дажьбог, бе бо муж силен.…». 

Але зверніть увагу, що це переклад уривку Візантійських літописів 6 століття на церковнослов’янську мову, що був здійснений та вставлений в якості прикладу під час написання Повісті минулих літ, а потім переписаний в 15 столітті в список інших літописів. Зрозуміло, що тут Єгипетські міфи перекладені з підміною імен богів, що здалося монаху-перекладачу влучним порівнянням для більш точного розуміння читачами. 

ВСЕ!!! Іншого згадування Сварога в літописах і будь-яких джерелах старіше 15 століття в нас нема. Але є дещо інше… 
Виявляється, що дуже багато є згадувань СВАРОЖИЧА, що завжди є прямою назвою вогню та полум’я. Термін (слово) Сварожич використовується багато разів і в різних джерелах в якості назви полум’я, але ніколи не згадується сам Сварог. 

З цього деякі дослідники роблять висновок, що в слов’ян не існувало бога з іменем Сварог, а існувала тільки особлива (образна) назва вогню – Сварожич, що не є похідним від батьківства, як це подається в згаданих літописах. Також це пояснює відсутність будь-яких знахідок зображення Сварога та відсутність Сварога в пантеоні Володимира. 

Висновок: 
Сварог і його якість начебто бога-коваля – це уривок церковного перекладу Єгипетських казок з недоречним та поверхневим порівнянням з слов’янськими богами. 
Немає жодних доказів існування у слов’ян бога з ім’ям Сварог. 
Чисельні згадки в джерелах містять слово СВАРОЖИЧ, що стосується виключно полум’я та вогню.

Категорія: Вигадані боги сучасності | Додав: Yaroved (14.01.2017) | Автор: Яровед E
Переглядів: 52 | Теги: Бог, язичництво, Сварог, правда | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar