Головна » Статті » Стихії

ЗЕМЛЯ - стихія вищого порядку

Земля – стихія вищого порядку 

Стихія землі в язичництві завжди розглядалась одночасно як найвища та найперша мати всього живого, а також як основа всього порядку та непорушності. Тобто земля була одночасно тим, на чому стояв ввесь світ і ґрунтом, який все народжував. 

Використання стихії землі в обрядах та ритуалах 

Земля в ритуалах та дійствах обрядового характеру виступала різними чинниками та завдяки їй вирішувались різні задачі: 
- земля під ногами на капищі чи в будь-якому іншому місці розглядалась як центр та основа всього, тобто непорушною твердинею, а також початком відліку простору навколо; 
- земля як грунт, використовувалась в якості родючого елементу, 
- земля як пісок (попіл, пил), використовувалась як елемент занепаду, смерті, забуття, втрати послідовності та розумового наповнення, 
- земля як камінь, використовувалась як центр якоїсь дії, події, поняття, дійства, розуміння, початок послідовності явищ, 
- земля як сіль, використовувалась як елемент зміни стану, частіше як відміна всього попереднього, 
- земля як кольорові (коштовні, кристалічні, рідкоземельні) камені, використовувались як вмістилище та концентратори якої-небудь сили, дії, знань, мудрості та сховище для будь-чого (навіть душ). 

В язичництві земля майже завжди наділяється жіночними епітетами «мати», «рожаниця», «лоно», «породілля» та іншими. Тобто, все що народжене та існує в світі, було народжене саме землею. Але окрім народження, земля керує процесами смерті, приймаючи все назад. Іншими словами, земля керує коли що народиться і коли воно помре. Тобто Земля наділяється змістом долі та судьби. 

Окремо слід зазначити, що земля виступає вмістилищем води. Тобто вся вода, що існує, тримається купи і утворює водоймища тільки завдяки землі навколо. Без землі вода існує тільки в небі в якості хмар та дощу, але не на довго і повертається завжди туди, де народжена. Тобто вода виступає породженням землі. 

В якості висновку можна зауважити, що Земля є дуже шанованою стихією і скоріше найстаршою (найголовнішою), бо з неї в природі все починається і нею все закінчується.

Категорія: Стихії | Додав: Yaroved (05.02.2017) | Автор: Яровед E
Переглядів: 65 | Теги: почва, основа, грунт, стихія, Земля, стихия | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar