Головна » Статті » Стихії

ВОГОНЬ – стихія очищення та знищення

ВОГОНЬ – стихія очищення та знищення 

Перш за все треба відокремити часто поєднані тези щодо стихії вогню. Дехто вважає, що до стихії вогню відноситься сонце разом з сонячним сяянням, а також гроза та блискавка (хибна версія, що Перун є богом вогню). Насправді, ані сонце, ані блискавка – до стихії вогню не належать, а тільки частково містять вогонь в собі. 

Стихія вогню – це насамперед сила знищення. Вогонь нічого не створює, а тільки знищує. Але керованість процесу горіння дає можливість знищувати лише непотрібне. Іншими словами, вогонь виступає стихією очищення, бо тільки він здатен знищити погане. Також вогонь знищує перепони, кордони, заборони та розбіжності. 

Практичне використання стихії вогню в обрядодійстві 

Через вогонь в обряді проноситься все, що потребує особливої чистоти, включаючи навіть слова і думки. Вогонь чистить та знищує навіть час і відстані. Саме тому завдяки вогню віддається (передається) інформація чи матеріальні послання богам та пращурам, бо тільки вогонь під час свого горіння може знищити перепони між світами. Тобто сам вогонь нічого не передає, а тільки створює умови для передавання. 

Вогонь є обов’язковим елементом обрядів, що потребують зв’язку з пращурами, відправлення треб, отримання знамення, а також при кожному святкуванні. Вогонь дозволяє залучити до обрядодійства не тільки присутніх людей та світ навколо, а й всі невидимі світи, богів, пращурів, духів, сутностей, енергій, стихій. 

Окремої уваги заслуговує здатність вогню до освітлення, тобто створення світла. Ця здатність інколи слугує для тез, що вогонь може щось створювати та творити. Насправді світло являє силу, що знищує темряву, яка в свою чергу існує постійно. І тільки тимчасове знищення темряви ми називаємо світлом. Світло не має форми, меж, маси, міцності і багатьох інших параметрів. Світло взагалі не може існувати окремо без джерела, яким і виступає вогонь. 

Розглядаючи сонце та сонячне сяйво ми можемо з впевненістю казати, що сонце не належить стихії вогню, а тільки містить вогонь в собі. Тобто вогонь є складовою частиною сонця, та сонце складається не лише з вогню і містить багато чого ще. 

Висновки можна зробити наступні: 
Вогонь є стихією знищення, завдяки якій в світі вивільняється місце для нового. Також процеси очищення можуть існувати тільки разом зі знищенням поганого, з чим чудово впорається вогонь. Світло – є проявом вогню та не існує окремо від нього. Обрядове використання вогню є доцільним при потребі щось знищити, хоча б тимчасово.

Категорія: Стихії | Додав: Yaroved (04.02.2017) | Автор: Яровед E
Переглядів: 52 | Теги: Вогонь, стихія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar