Головна » Статті » Стихії

ПОВІТРЯ – стихія, яку бачать не всі
ПОВІТРЯ – стихія, яку бачать не всі 

Стихія повітря нашими пращурами сприймалась у вигляді вітрів. І це не дивно, бо повітря в стані покою ніяк не фіксувалося. Тобто існування повітря підтверджувалось тільки під час його руху. Тому і сама стихія була представлена не у вигляді якоїсь окремої субстанції, а у вигляді вітру та звуку, який вітер утворював. Стихія повітря настільки нестабільна та швидкоплинна, що вона навіть існує тільки під час руху. 

З історичних джерел відомо, що вітрами опікувався Стрибог. Також відомо, що вітри мали свої власні імена і притаманні тільки ним властивості. В різних легендах вітри містяться в печерах, в горах, далеко за краєм світу і таке інше. Тобто у вітрів завжди існує місце їх перебування, яке влаштоване в землі. З цього можна зробити висновок, що вітер, як і вода, теж є породженням землі. 

Практичне використання стихії вітру в обрядовості та ритуалах 

Під час ритуалів та обрядів часто використовувався звук, який є проявом вітру. Також використовувався вітер як сила, яка створює нестабільність, хаос, руйнування та розгубленість. Тобто стихія повітря завжди розглядалась як така, що протистоїть постійності та порядку. 
В ритуалах, які направлені на переміни, зміни, перетворення, реформування, нове життя та новий початок, стихія вітру завжди присутня. Вітер може виступати в різних своїх характеристиках: заморожуючий, знищуючий, колючий, нестримний, пронизливий, лагідний, теплий, войовничий і в багатьох інших. Враховуючи використання попутного вітру для плавання на човнах та суднах, стихія вітру завжди використовується для обрання подальших кроків та отримання запоруки безперешкодного шляху. 
Інколи вітер використовується як нестримна сила знищення і перетворення на хаос (розпорошення, розвіювання і т.п.). В цьому випадку стихія вітру виступає в своєму найвищому стані – хаосі. Тобто внесення елементу хаосу в будь-що несе знищення порядку, порядку стану, порядку послідовностей, порядку часу, порядку речовин і т.п. Тобто знищення відбувається на найнижчому рівні існування. 
Але слід зауважити, що вітер існує не завжди і його поява залежить від багатьох чинників. Також слід розуміти, що є засоби взаємодії з вітрами, їх виклик, їх заспокоєння, їх повертання в іншому напрямку (відворотність). Тому вітер завжди використовується в я кості зміни поганого стану речей на інший (імовірно кращій). Це особливо відзначається в обрядовості зняття різного зурочення та пристріту. 

Висновки: повітря (вітер) є най НЕ стабільнішою стихією з усіх існуючих. Його якості використовуються для знищення існуючого старого порядку і створення нових умов для нового. Тобто будь-які переміни, зміни, перетворення та непередбачуваність – це і є стихія повітря, тобто вітру.
 
Категорія: Стихії | Додав: Yaroved (06.02.2017) | Автор: Яровед E
Переглядів: 57 | Теги: повітря, стихія | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar