Головна » 2017 » Март » 20 » Звідки беруться жерці та волхви
18:15
Звідки беруться жерці та волхви

Звідки беруться жерці та волхви 

Останнім часом в язичницькому середовищі жваво обговорюють тему посвяти жерців. Невідомо чому раптом ця тема стала настільки актуальною, але всіх вона чомусь цікавить найбільше. 
Вирішив і я додати свої міркування з цього приводу. 

По-перше, жерці – це люди, що виконують особливі функції в будь-якій релігії. Тобто це люди, на яких покладені обов’язки впорядника релігійних дійств. Всі тлумачення начебто сакральності посади жерця – вигадки самих жерців для піднесення свого статусу. 
В язичництві на жерців окрім організаційних обов’язків покладається обов’язок збереження язичницьких знань, бо книжкового збереження язичництво наших пращурів не передбачило і не має. 

Але найцікавішим є факт створення жерця з людини. 
Дехто вважає, що жерців можна тільки навчити. Хтось стверджує, що жерці можуть бути народжені тільки від жерців. Хтось навіть згадує «помазання боже» і особисте вказування богів на людину, яка має стати жерцем. 
Я вимушений вас всіх розчарувати. Жерцем стає людина зовсім іншим шляхом. 

Жерці не створюють самі людей, язичництво, язичницькі громади, а навпаки громади людей створюють жерців. Існування жерця потрібне тільки тоді, коли існує якась кількість людей, що потребують наявності жерця. 
В родині функції жерця виконує старший в сім’ї або найрозумніший. В військовій справі функції жерця виконує командир. Серед групи людей функції жерця часто виконує той, хто звик вести за собою і кому найбільше довіри. 
Тобто жерці – це еліта громади, яка добровільно бере на себе означені функції, а вся громада з тим погоджується. При цьому будь-хто з громади знає і розуміє, що кращої кандидатури на посаду жерця нема і ця посада не подарунок, а величезна відповідальність. Тому жерця не обирають, а він сам бере все в свої руки, а громада тільки або погоджується на те або ні. Бо жрець без громади не може існувати. Нікому не потрібен жрець, що існує сам по собі, бо окрім «звання» в нього нема нічого. 

Висновок: жерці – це не рівень посвяти, а ступінь довіри людей та посада в громаді. Жерцем стає той, хто не боїться відповідальності перед громадою та виконує всі функції, що пов’язані з релігійною діяльністю громади. Жерці утворюються громадою і існують тільки в громадах на потребу самої громади. 
Людина, що стає жерцем, повинна мати підтримку, розуміння та погодження всіх членів громади. Ті, хто не згоден з жерцем, або шукають собі іншого жерця або іншу громаду. Але коли жрець залишається без громади – він перестає бути жерцем. 

Але не слід плутати жерця з волхвом, який має зовсім інший зміст свого існування та утворення.

Категорія: Новини | Переглядів: 112 | Додав: Yaroved | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar