Головна » 2017 » Апрель » 18 » Знову про руни і кирилицю. Відповіді поруч
12:46
Знову про руни і кирилицю. Відповіді поруч

Знову про руни і кирилицю. Відповіді поруч

Шукаючи інформацію про кирилицю та рунічну писемність, що стосується нашого народу, я натрапив на дуже цікаву інформацію. Ця інформація для мене була дуже несподівана. Хоча здивувати мене в царині історії нашого народу дуже складно. Але сьогодні я таки здивувався тому, що знав давно, але чомусь ніколи не поєднував в одне ціле.

Так ось, на наших землях будь-які руни ототожнюють з варягами. Тобто варяги, знаходячись на наших землях, могли занести рунічну писемність, яку наші пращури могли використовувати в якості власної писемності. 
Це теорія не позбавлена логіки. Але… 

Ніхто ніде не бачив «варяжських» рун. Тобто самі варяги, якщо й користувалися рунами, то не своїми, а запозиченими. Для нас найцікавішим є питання про те, в кого і які руни варяги могли перейняти. 

Перевертаючи купи матеріалу з цього питання, я натрапив на інформацію, що вся східна Європа використовувала так звані «готські руни». 

Готські руни - є раннім різновидом загальнонімецьких. Вони використовувалися в Східній Європі в I—IV ст. н. е. Зазвичай до готських рунічних написів відносять напис на наконечнику списа з Ковеля (Україна), на золотому кільці з Пьетроассы (Румунія), а також напис на наконечнику списа з Евре Стабю (Норвегія). Напис свідчить: raunijaz, тобто «той, що випробовує». Саме її вважають найбільш раннім рунічним написом. 

Іншими словами, незалежно від того, хто і звідки заніс до нас руни, вони були саме готськими. 
На цьому можна було б і зупинитись в дослідженнях. Але мені було цікаво поглянути на їх і я почав шукати приклади використання саме цих рун та тотожність до сучасної абетки. 

І яке було моє здивування, коли я побачив не просто руни, а дуже схожі на кирилицю знаки, що звуться готським письмом.

Виявляється, готське письмо було своїм графічним відображенням дуже схожим на нашу кирилицю. 
Неймовірно, але виходить, що саме готська писемність є тією проміжною ланкою між рунами та сучасною абеткою. 
І це доводить, що кириличні символи більше повторюють не грецькі знаки (букви), а саме руни. 
Певно тому, нашому народу так легко далися до вивчення «нові» символи абетки, бо вони майже повністю повторювали вже ним відомі знаки. Відміна від використовуваного рунічного письма була в невеликій кількості трохи змінених та кількох доданих символів. 

Тобто Кирило і Мефодій не створювали з нуля абетку. Не було в них тієї надгеніальності, яка створила нове на рівному місці. 
Всього на всього вони поєднали готську писемність (що вже була поширена на наших землях) та додали грецьких знаків для спрощення написання та вимови цитат з біблії при перекладах. 
Все. Ніяких винаходів та прозрінь.
Ніякого таємного та чарівного надбання. Все дуже банально та побутово.
Знаходячись в Моравії (сучасна Чехія), Кирило та Мефодій принесли з собою грецькі книжки та вивчили рунічну писемність. Зробивши невеличку інтеграцію одного в інше - вони оголосили про створення "своєї власної" абетки.

На фото: 


1- готські руни (ранній набір символів)


2 - спис з Ковеля (Волинська обл. Україна) з написом готськими рунами


3 - відповідність готських символів сучасним буквам


4 - кирилиця 


5 - звучання та назви готських символів


6 - приклад готської писемності

Категорія: Новини | Переглядів: 115 | Додав: Yaroved | Теги: готы, Руни, готи, руны | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar