Головна » 2017 » Февраль » 24 » Вікно. Відмінності архітектури
10:47
Вікно. Відмінності архітектури

Вікно. 
Відмінності архітектури 

Зараз в інтернеті дуже часто можна побачити фото різноманітного різьблення, що зроблено на фасаді будинків та навколо вікон. При цьому найчастіше це все видається за слов'янську традицію. 

Але цікаво те, що це різьблення зроблене здебільшого навколо сучасних вікон, що мають сучасну конструкцію рам і великі скляні площини. Але відомо, що віконне скло з'явилося в наших землях не раніше 11 століття і майже до кінця 17 століття було дуже коштовним та мало дещо інший вигляд, ніж зараз.
На Русі в XI — XIII століттях склодуви освоїли техніку виготовлення товстостінних круглих вікон діаметром 20-30 см, для чого розплав скла виливався на металеву плиту. Ніякого плоского скла до того часу наши пращури не бачили і не використовували.

Тобто в язичницькі і навіть пізніші часи ніяких прямокутних шибок вікно не мало і мати не могло. Всі ці різьблені віконні шати, фіранки, ставні та наличники - це сучасні вигадки, що мають походження з північних країв. В сучасній Росії це все має історичне коріння в фінсько-угорській спадщині, від якої російські язичники чомусь відмахуються як від чогось, що їх не стосується.
Шановні язичники сучасної Росії, ваше язичництво більше ніж на половину складане з уявлень не слов'янських і до слов'ян стосунку не має. Ви живете здебільшого на історичній фіно-угорській та татарській землі і перейняли всі традиції та звичаї тих народів, які вами були підкорені. Кокошник, багатир, алатир, артель, чулан, кушак, сундук, акання та тверда вимова слів, більше 90% всіх топонімів європейської частини країни, значна частина словникового запасу, різьблене оздоблення вікон і звичайно язичницькі уявлення - це все ваше, але воно не слов'янське.


Це не є поганим. 
Але розповідати всьому світу, що то все є слов'янським, а тим більш казати, що то є "єдиним справжнім слов'янським" - це вже нахабство.

Давайте ж поглянемо на справжні автентичні українські вікна і українську хату. Тут вам і використання глини і справжні невеличкі круглі віконця, що вмазані в стіну, а не вставлені в дерев'яну раму зразка 16 століття. Ця конструкція справжня і вона не залишає навіть місця тим різьбленим дошкам північних народів.


Саме тому українська хата більш відповідає історичним зразкам слов'янських помешкань і вона ніколи не мала прямих кутів навколо вікон.
Якщо українське вікно має ставні, то вони щільні одинарні та мають засувну, а не поворотну конструкцію. Та й саме вікно робилося якомога меншим, бо через вікно втрачалось багато цінного тепла взимку. Світло в хаті було не настільки потрібне, як зараз. 

Ось так нам нав'язують чуже уявлення навіть про конструкцію, будову та зовнішній вигляд помешкань наших пращурів. Якщо таке відбувається з простими вікнами та хатами, то що вже казати про все інше, а тим більше про світогляд та світосприйняття. Язичництво від таких "вчителів" нічого спільного з справжнім язичництвом пращурів-слов'ян не має.
Вчіть свою історію зі своїх джерел. 
І не шукайте свого в чужому, бо його там бути не може.

Категорія: Новини | Переглядів: 103 | Додав: Yaroved | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar