Головна » 2017 » Февраль » 8 » Що таке альтернативна історія і звідки її беруть
19:24
Що таке альтернативна історія і звідки її беруть

Що таке альтернативна історія і звідки її беруть 

Багато хто чув це висловлювання «альтернативна історія», але мало хто до кінця розуміє що то таке. Саме слово «альтернатива» має одне єдине значення – обрання одного з кількох варіантів, який відміняє існування всіх інших. Тобто альтернатива, це наше «або… або...». Іншими словами, якщо людина обирає «альтернативну історію», то офіційну історію вона відмітає і не сприймає як справжню. А тепер більш докладно… 

Зараз весь інтернет і не тільки він, переповнений так званою «альтернативною історією». Причому сама альтернативна історія не являє собою щось цілісне, а представлена в окремих теоріях, гіпотезах та коментарях якихось маловідомих фактів, що ніяк не пов’язані між собою. Авторами цих гіпотез та теорій майже ніколи не бувають офіційні вчені чи навіть фахівці з історичних наук. 
Щоб краще розповісти чим насправді є альтернативна історія, треба розуміти з чого складається офіційне історичне знання та на чому воно ґрунтується як наука. 
Історія як наука є дуже чітко сформована і має свої фундаментальні засади. Будь-що може стати основою для історичного вивчення, якщо воно має неспростовні матеріальні факти. Вигадка чи чиясь думка не є об’єктом історичного дослідження, якщо вона не має матеріального вираження. 
Запам’ятайте це: історія завжди базується на матеріальних фактах. Не існує нічого історичного, що не має в своїй основі МАТЕРІАЛЬНОГО підтвердження. Трактування та розуміння матеріального факту може відрізнятися і мати кілька версій, що в науковому суспільстві називають гіпотезами, теоріями чи версіями. Вони мають місце в великій кількості допоки деякі з них не відсіюються завдяки новим знахідкам матеріальних підтверджень. Нові знахідки відкидають кілька спростованих варіантів теорій, деякі підтверджують і породжують нові. Так відбувається наукове просування в вивченні історичного факту. Коли з усіх версій зостається одна єдина - вона стає офіційною науковою версією, допоки не з'явиться матеріальний спростовуючий факт.

А тепер поглянемо на так звану «альтернативну історію». Вона насправді має в своїй основі той самий матеріальний факт, який вивчає і офіційна історія. Але офіційна історія має кілька варіантів теорій щодо цього факту і якщо жодна з теорій не підтверджується іншими фактами, офіційна наука відкладає вивчення цього питання до «кращих» часів. 
Натомість «альтернативна історія» завжди має одну єдину версію, яка підтверджується тільки роздумами та міркуваннями. Для більш «красивішого» тлумачення версію «альтернативної історії» підганяють під існуючі факти або просто вигадують їх. І на цьому підігнаному факті будують одну єдину версію, а точніше її трактування та коментування. 
До того ж «альтернативна історія» завжди оперує даними які майже неможливо перевірити без залучення офіційної науки. Тобто використовуються такі сумнівні дані як: датування артефактів, заяви вчених, висновки лабораторій, висновки фахівців, висновки дослідників і подібне. Ніхто ніколи вам не наведе спосіб вивчення та базу, на якій зроблені ці висновки та отримані дані. Здебільшого це все вигадано або зроблено дилетантами. Навіть вчені ступені та фах так званих спеціалістів-дослідників часто вигаданий та не відповідає дійсності. 
Найчастіше викликає подив беззаперечне швидке датування артефактів. Насправді на це спроможні всього декілька офіційних лабораторій в світі і їх робота розписана на роки наперед. І навіть вони часто кажуть не чітку дату, а часовий проміжок з найбільшою вірогідністю створення артефакту. Доречи саме з цієї причини всі вигадані теорії "чомусь невідворотно втрачають" матеріальні докази. Всім відомо чому...

Але ж чому «альтернативна історія» така цікава та так схожа на правду? Чому вона захоплює тисячі людей? Відповідь лежить в неуцтві та непоінформованості більшості її шанувальників. Жоден справжній науковець не є прихильником «альтернативної історії», бо він скрізь бачить невідповідності та маніпулювання. Хоча більшості ці особливості наукового аналізу навіть невідомі. Суспільство не може бути фахівцями в науковому дослідженні, а тим більш в історичному науковому дослідженні. Тому автори «альтернативної історії» оперують саме тими фактами, теоріями, версіями, доказами та способами дослідження, які пересічна людина знати не може. 
Наприклад, в інтернет просторі блукає «альтернативна історія» про начебто нещодавню атомну війну, яка начебто відбулась на нашій планеті. Докази наводяться настільки дитячі та наївні, що навіть освічений будівельник чи шахтар з того сміється. Наприклад кажуть, що більшість споруд мають радіоактивний фон. Але ніхто не каже, що на нашій планеті все має свій радіоактивний фон, а камені завжди мають підвищений радіоактивний фон. Про це знають навіть перевізники щебню на залізниці. А будь-яка споруда з натурального каменю назавжди матиме підвищений радіоактивний фон у порівнянні з навколишнім середовищем. І чим більше каменю – тим більше фон. Тому цегляна сучасна споруда не має радіоактивності, а стара споруда з каменів має. Але в «альтернативній історії» скажуть, що то є залишок та доказ атомної війни. Про сонячну радіацію, аморфний стан скла, сухі розчини речовин та все інше ми навіть згадувати не будемо. 

Тому ми можемо зробити деякі висновки: 
1. Альтернативна історія це не наука, а тільки одна єдина версія розвитку подій, яка не має ніяких матеріальних доказів на свою справжність. Тобто це тільки безпідставна гіпотеза, яка видається за єдину існуючу версію. 
2. Авторами альтернативної історії виступають не науковці і навіть не фахівці з того питання, яке вивчається. 
3. Більшість доказів та доказова база альтернативної історії просто вигадана. 
4. Всі дослідження альтернативної історії робляться не професійно і без врахування наукових даних, що суперечать їм. 
5. Офіційна наука завжди має декілька версій щодо питання яке вивчається, але в альтернативній історії про них ніколи ніхто не згадує. 
6. Альтернативна історія створюється для тих, хто мало розуміється в офіційній історії та взагалі не знайомий з науковими дослідженнями та способами їх проведення. 
Тобто "альтернативна історія" - це вигадка та цікава казочка, що видається за правду для збільшення кола читачів. Наукова назва цього явища - наукова фантастика чи псевдонаука.

Категорія: Новини | Переглядів: 56 | Додав: Yaroved | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar