Головна » 2017 » Апрель » 2 » Що спільного між християнами та рідновірами в Україні або чому рідновіри не бажають ставати язичниками
21:53
Що спільного між християнами та рідновірами в Україні або чому рідновіри не бажають ставати язичниками

Що спільного між християнами та рідновірами в Україні або чому рідновіри не бажають ставати язичниками 

Цей текст не радимо читати затверділим рідновірам, що не здатні до змін та неупередженого сприйняття інформації. Також не радимо читати тим, хто вважає, що окрім рідновірів не існує інших слов’янських язичників. Особливо протипоказано читати керівникам рідновірських громад та течій, що вже почали травлю інакодумців в язичницькому середовищі. 
Особливо звертаю вашу увагу, що текст не є остаточним джерелом, а тільки інформацією для роздумів та власного аналізу того, що відбувається навколо. 

По-перше, для загального розуміння треба усвідомити, що рідновірство має штучну самоназву. Ніякого рідновірства раніше 20 століття ніде не існувало і ніким ніде не згадується взагалі. Рідновірство штучно утворилося і має свого чіткого творця, якого продовжили його послідовники та розвинули до рівня релігійного утворення. 

Але давайте по черзі: 

1) Рідновірство, так само як і християнство, має в основі свого вчення книгу без авторства та дати написання, яку так само ставить вище законів природи та історичних фактів. Як Біблія так і Велесова книга має купу неточностей, суперечливостей, невідповідностей та відвертих вигадок. Також обидві ці книги слугують джерелом всіх «доказів» серед своїх послідовників. Навіть справжність самої книги доводиться з посиланнями на саму цю книгу. 

2) Рідновірство, так само як і християнство, має календар святкувань, що засновані виключно на сонячному циклі і повністю ігнорують місячний календар. Природа навколо від морських приливів до росту трави, польоту птахів та стану звірів, і навіть жіночі цикли, повторюють місячний календар та фази місяця, але свята та обрядові дії, як рідновірів так і християн, ніяк не відображають цю природну послідовність та циклічність. 

3) Рідновірство, так само як і християнство, вважає, що бог є один єдиний. Більшості простих рідновірів це здається неймовірним, але в основі рідновірства лежить теза, що існує виключно бог Род, а всі інші боги є тільки різними його проявами. Так само й в християнстві є бог Ієгова (Яхве, Елохім і т.п. імена), а Христос та божий дух і всі святі – це тільки прояви його. 

4) Рідновірство, так само як і християнство, потребує для обрядодійств присутність тільки священика (жерця, волхва) і без нього провести обряд неможливо. Самостійне духовне зростання та навіть самостійне язичницьке життя не передбачається. Для цього постійно потрібен керівник (наставник, жрець, волхв, священик) і тільки він знає як це робити. Ніхто окрім нього цього не знає і взнати не може. 

5) З обрядової частини рідновірства, так само як і в християнстві, роблять таємницю і приховують послідовність, слова та дії, які використовуються в обряді. Також приховується джерело для створення чи відтворення цих обрядів. Часто згадуються тільки сумнівні опосередковані джерела, що тільки частково містять уривки обрядів. 

6) Під час обрядів рідновірів, як і християн, всі дії виконує здебільшого жрець (священик), а дії простих язичників (християн) зведені до мінімуму. Частіше за все, дія простого члена громади полягає тільки в присутності на обряді і не більше. 

7) Рідновірство, як і християнство, передбачає наявність в людини «символу віри» на шиї. Християни носять хрестик, що є вигаданим символом, який створений виключно для того, щоб їм торгувати. Рідновіри створили купу псевдо-оберегів, що слугує основою широкої мережі торгових майданчиків. Реалізація релігійної атрибутики як в християнстві, так і в рідновір’ї є головним джерелом заробітку. Назви та зовнішній вигляд інший, але сутність та сама: ікони – чури, хрестики – обереги, Біблія – Велесова книга, іконостаси – кути з чурами (істуканами), церковні обладунки – вишиванки зі язичницькою символікою і багато-багато подібного. 

8) Рідновірські, як і християнські, керівники громад та релігійні діячі ревно деруться за владу та навіть не дозволяють мати думку, що вони можуть бути кимось замінені. Чітка ієрархія з повною покорою всіх, хто нижче за рангом. Постійне створення купи сект, що являють малозмінене головне вчення під виглядом розвитку. 

9) Рідновірство, як і християнство, повністю ігнорує закони природи та наукові знання людства. Невідповідність тверджень з науковими даними про навколишній світ та його складові. Сприйняття богів (бога) як людиноподібної надістоти, що особисто робить щось для кожної людини окремо та нав’язування твердження, що про добре ставлення божества до себе треба благати. Ігнорування природних явищ, процесів та їх взаємодії. 

10) Рідновірство, як і християнство, постійно відводить увагу своїх послідовників від того, заради чого вони прийшли в релігію. Християнство підсовує постійний пошук гріха та страх його спокути, а рідновірство підсовує «необхідність щось відроджувати історичне» замість того, щоб бути собою. 

Це я перелічив головні схожі моменти між рідновірством та християнством. Але в кожного рідновірського провідника та громади існують свої християноподібні уявлення та дії. Кожен сам може провести своє власне дослідження з цього питання і переконатися на власні очі. 
Але не слід забувати, що РІДНОВІРСТВО – ЦЕ НЕ ВСЕ ЯЗИЧНИЦТВО, що існує серед нас. 
Існують ще й інші напрямки та інше розуміння вірувань наших пращурів і воно зовсім не таке, як рідновірство. 
Існує язичництво, що засноване на справжніх історичних дослідженнях та здобутках. 
Існує язичництво, що засноване на етнографічних джерелах. 
Існує язичництво, що засноване на фольклорних джерелах. 
Існує язичництво, що засноване на народній медицині, ворожінні, воєнних традиціях, мистецтві, творчості, ремісництві. 
Існує язичництво, що засноване на філософському розумінні богів та поєднанні образів богів з науковими знаннями (я сам являю саме таку течію язичництва). 
І всі ці перелічені різновиди язичництва мають головну відмінність від рідновірства – вони не брешуть людям. 

Тож… Обирайте за власною потребою та не схибте.

Категорія: Новини | Переглядів: 128 | Додав: Yaroved | Теги: ріновіри, християни, омана | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar