Головна » 2017 » Май » 21 » Що є добро, а що є зло
15:55
Що є добро, а що є зло
Що є добро, а що є зло

Чи замислювались ви над тим, що є добро? Так само, чи замислювались ви над тим, що є зло? А як на це дивились наші пращури? Як ставились до добра та зла?

Сучасний світ пронизаний думкою, що зло треба викорінювати і сіяти тільки добро. Але що таке добро і що таке зло, чомусь ніхто не пояснює. Давайте трохи зануримось в ці поняття та знайдемо їх визначення.

Добро — категорія етики, якою позитивно оцінюють певну поведінку, явища чи події.
Зло — щось погане, протилежне добру. Все, що викликає в нас незадоволення, огиду, або взагалі оцінюється нами негативно і протиставляється благу.
Тобто чіткого визначення в світі навіть зараз не існує, а що вже казати про давні часи.

Звернемося до прикладів:
Вбити – це зло? Сучасна людина відповість: так, вбивство – це завжди зло.
Збереження життя – це добро? Сучасна людина відповість: так, збереження життя – це завжди добро.
А якщо зберегти одне життя можливо тільки шляхом вбивства, то це вбивство буде добром чи злом? Якщо зберегти життя людині, можливо тільки шляхом вбивства тварини чи іншої людини, то де тут зло, а де добро?
І яке вбивство вважається злом? Якщо вбити людину, чи вбити тварину, чи вбити рослину? А якого розміру повинна бути тварина чи рослина, щоб її вбивство вважалося злом? Наприклад, якщо я вбиваю комара, що мене кусає – це зло? Чи якщо я вбиваю купу паразитів, яких навіть не бачу під час миття рук, то це зло чи ні?
А збереження та підтримання життя тарганам, щурам, кліщам, бактеріям та вірусам – це добро чи зло?
Певно ви вже розгубилися і не можете визначитись.

Зауважте, що це все виходить з сучасного розуміння добра та зла, яке має витоки з християнства.
Природа каже нам геть інше: зла і добра не існує. Природа нам каже, що існує тільки дія і її наслідки. А оцінка дії чи є вона добром чи злом залежить тільки від точки зору і нічого більше. Якщо господар на своєму подвір’ї вбиває щурів – для господаря це добро, а для щура зло. Якщо ми вбиваємо ворогів, що прийшли нас вбити – для нас це добро, а для ворогів зло. Помити руки – для нас це добро, а для мільйонів бактерій – зло. Вилікувати хворобу – для нас добро, а для вірусу – зло.

Тобто, для розуміння добра та зла треба тільки визначити точку зору, з якої ти дивишся на щось і сприймаєш інформацію. Твоє розуміння буде залежати тільки від того, з якого ти боку.
Так само сприймали наші пращури добро та зло. Іншими словами, вони ніколи не казали про цілковите добро чи цілковите зло, а завжди вказували для кого воно таким є. І бажали не добра взагалі якогось загального, а саме добра в чомусь або комусь. «Добра вам бажаю» - ця фраза має більш глибокий зміст. Тут бажають певного стану, а не отримання чогось матеріального.

Загальним висновком можна вважати наступну тезу: добро та зло – це не щось матеріальне чи існуюче незалежно від нас. Добро та зло – це наше сприйняття та відношення до чогось. Ми самі породжуємо своє ставлення, тому ми і є творцями цих емоцій.
Ми і є творцями добра та зла.

Категорія: Новини | Переглядів: 100 | Додав: Yaroved | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar