Головна » 2017 » Январь » 16 » Розум
18:02
Розум

Розум. Як визначити, чи розумна людина?

Найголовніше, чим людина може похвалитися перед іншими людьми та те, наявність чого в людині каже про її рівень розвитку – це розум. Та далеко не всі знають, що таке розум і як його наявність визначити в людині.

 

Дехто скаже, що розумна людина багато чого читала, чула, бачила та знає. Тому вона накопичила розум і може вважатися розумною. Але якщо хтось знає літери та цифри, це ще не означає, що він вміє читати та рахувати. Тобто накопичені дані ще не є запорукою існування розуму. Папуга теж багато слів знає та жодного не розуміє.

Дехто скаже, що розумна людина – це така, що вчилася чомусь десь і має на те підтвердження. Тобто купу дипломів, сертифікатів, свідоцтв. Але кожен з вас стикався з людиною, в якої була вища освіта, а вона сама була рідкісної дурості.

Дехто скаже, що розумна людина та, яка постійно щось робить так як всі навкруги. Ця людина не тнеться зі шкіри, не лізе наперед, не «світиться» перед всіма, а тишком тягне все собі та набиває карман. Але саме так вчиняють злодії і нічого розумного в цих діях нема.

 

То яка вона «розумна людина»?

 

Звернемося до всім відомих розумних людей та дізнаємося, кого саме вони вважають розумними.

Науковці кажуть, що розум – це здатність думати, здатність знаходити рішення життєвих завдань, здатність бачити і передбачати наслідки своїх дій.

Розум — сукупність пізнавальних та аналітичних здібностей людини, завдяки яким формується інтелект особистості.

Розум — здатність мислити: аналізувати, й робити висновки. Вища форма творчої інтелектуальної діяльності, що полягає в усвідомленому оперуванні поняттями і опирається на розкриття їхньої природи і змісту.

 

Оце все кажуть науковці, що протягом всієї історії людства намагаються зрозуміти що таке розум. Навіть існує окрема наука, що вивчає розумові здібності і розум зокрема - когнітивістика (когнітивна наука).

 

Підсумовуючи можна ствердно сказати, що:

Розум не залежить від накопичених даних (фактів, знань).

Розум не залежить від кількості готових рішень в голові людини.

Розум не залежить від сфери діяльності людини.

Розум не залежить від наявності освіти людини.

Розум не залежить від визнання його наявності іншими.

 

Розум – це особлива здатність людини оброблювати інформацію належним чином в своїй голові. І чим більша швидкість обробки цієї інформації – тим більш розумна людина.

Категорія: Новини | Переглядів: 59 | Додав: Yaroved | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar