Головна » 2017 » Май » 10 » ПРО СИМВОЛИ СЛОВ'ЯН-ПРАЩУРІВ
19:26
ПРО СИМВОЛИ СЛОВ'ЯН-ПРАЩУРІВ

ПРО СИМВОЛИ СЛОВ'ЯН-ПРАЩУРІВ

Подивіться на фото. На ньому більшість символів - маячня вигадників 20 сторіччя. Більшість цих символів - ніколи не існувало або не мають стосунку до слов'ян.

Після публікації цього посту https://vk.com/wall-95930122_12162 до мене надійшло багато питань щодо символізму наших давніх пращурів. 
Найчастіше перепитують таким чином: «а ось цей символ справжній чи ні?» і прикладають до питання якесь зображення. 

Виходячи з того, що справжніх символів, які б існували в наших пращурів, дуже мало – простіше викласти інформацію про те, що було, ніж всім окремо розповідати чого не було. Тому цей пост про справжні символи наших пращурів. 

Перше, що треба усвідомити кожному слов’янському язичнику – символів, які були вигадані (створені) слов’янами в язичницькі часи не існує. Повторюю ще раз – слов’яни за часів язичництва НЕ СТВОРИЛИ жодного символу, який би дійшов до нас. 
Але наші пращури використовували деякі загальнолюдські та запозичені в інших народів символи в язичницькі часи і їх можна стовідсотково вважати язичницькими символами слов’ян, що жили на наших землях. 
Окремо слід зазначити, що слов’яни займали величезні території і що було прийнятно для західних чи південних племен слов’ян, могло відкидатися східними племенами. Тому мова далі піде тільки про племена, що жили на території сучасної України з 6 до 10 століття. Саме цей період можна справедливо назвати слов’янським язичницьким періодом наших пращурів. 

А тепер про самі символи. Їх було дуже не багато і тільки деякі з них використовувались окремо (одноосібно) від орнаменту (малюнку). Такими символами є: 

Крапка – здебільшого використовувалась для позначення часового терміну чи проміжку часу. Також могла слугувати точкою початку чи закінчення якогось процесу чи межі впливу. 

Коло – звичайне коло з заповненою серединою чи ні. Символізм цього символу пояснювати непотрібно навіть в наші часи. Але слід зазначити, що на відміну від сучасної світової практики, колом позначали не сонце, а місяць. Також коло є символом цілісності, центру, непереривності, досконалості. 

Хрест – тільки рівносторонній хрест, а не християнський. Тобто символ хрест більше нагадує сучасний математичний знак «плюс». Але він мав дві варіації зображення: пряму (звичайний плюс) та повернуту (нагадує літеру «Х»). Значень цього символу стільки, що перелічити їх всі неможливо: від позначення якоїсь точки на поверхні до символу сонця. Цей символ став основою для створення величезної кількості інших знаків. 

Хвилясті, переривчасті та ламані лінії (інколи скорочені до дуг та трикутників) – це символи стихій та оточуючого середовища. В залежності від використання могли мати значення стихії чи природних опадів, явищ, подій. 

Меандр, свастика та свастико подібні символи – поділяються на меандрові гачки та їх поєднання у вигляді окремих символів. Значення цих символів настільки спотворене сучасними трактуваннями, що складно їх відокремити від тлумачень, принесених від інших народів (греків, скіфів, азіатів і т.п.). Але зрозуміло, що це символи життя, кругообігу природи та джерела всього існуючого. 

Зірки та багатопроменеві перехрещення – використовувались дуже широко але їх первісне значення втрачене. На сьогодні є тільки здогадки про їх первісне значення. Сучасне їх використання дуже широке і викривлене в наслідок впливу інших культур та схожих систем символізму. 

Зображення рослин – наближене до реального та схематичне. Здебільшого використовувалось для позначення росту чогось та злиття з природою. Інколи використовувалось для позначення бажаних чи шанованих процесів в природі з метою їх відтворення в певний час в певному місті. 

Зображення тварин – наближене до реального чи схематичне використовувалось для позначення властивостей тварини та надання чомусь або комусь цих характеристик. Частіше зображення тварини використовувалось як тотем чи символ якогось об’єднання людей. 

Особливо слід зазначити, що ніякі окремі символи не використовувалися в якості оберегу. Нема жодного підтвердження, що бодай якийсь символ слугував оберегом. Оберегом слугувала річ, з нанесеним на нього символом. Але навіть в цьому випадку ніколи не використовувався один окремий символ, а тільки його комбінація з іншими, що утворювали орнамент. 

На останок хочу завчасно попередити всіх, хто матиме бажання посперечатися з приводу символізму: якщо в вас є інша думка з приводу символів наших пращурів – викладайте її на своїх сторінках та в своїх спільнотах. 
Будь-яка висловлена думка, яка міститиме маячню або довбославські твердження – буде видалена без пояснень та попереджень. Я витратив не один рік на вивчення символізму наших пращурів і можу відрізнити навіть найменший натяк на дурниці, тому перед тим, як щось писати про символи мені – дуже уважно перевірте свій текст на справжність та відповідність реаліям. 

Категорія: Новини | Переглядів: 118 | Додав: Yaroved | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar