Головна » 2017 » Январь » 23 » Помилки початківців. Перші кроки на шляху до язичництва
08:58
Помилки початківців. Перші кроки на шляху до язичництва

Помилки початківців. Перші кроки на шляху до язичництва

Багато українців, що тільки починають свій шлях в язичництві, ставлять одні і ті ж самі запитання:
- Що порадите почитати?
- Що вважати справжнім?
- Як ставитись до того чи іншого твердженням?
- Які громади правильні, а які ні?
- Як відрізнити достовірне від недостовірного?
- З ким поговорити?
- З ким обговорити?
- Де знайти?
І безліч інших подібних.

Всім, у кого виникають такі питання можна порадити – не впадати у пошуки і не витрачати час на метання з боку в бік. Ви не фахівець етнології, філології, лінгвістики, археології, історії, теології і маси інших наук і вчень. Хоча людей, які добре зналися відразу у всіх перерахованих питаннях – взагалі немає. 

Все перераховане буде прочитано, переглянуто та вивчено пізніше, коли у вас вже сформується своє розуміння і методи сприйняття. 
Не поспішайте. 
Будьте послідовні.

На самому початку вам треба зануритися в язичництво на рівні пересічної людини, що цікавиться чимось незвичайним. Приходьте на лекції, обряди, зустрічі, свята і т. п. Дивіться, дивіться, дивіться та накопичуйте. Лише накопичивши невеликий досвід (а бажано якомога більший), можна занурюватися у вивчення тонкощів знань, звичаїв, обрядів, традицій, спадщини і всього язичництва в цілому. 
Інакше ви ризикуєте отримати однобокий світогляд з величезним впливом першого вчителя, який не завжди виявляється правий. Змінити свою думку і погляди в подальшому стає дуже складно і тому приклад послідовників Хиневича, Асова, Трехлебова, Дьоміна, Синельникова, Куровського, Лазко, Шаяна, Голяка і подібних. Вони не чують і не бачать невідповідностей у прийнятих теоріях, так як зупинили шлях пізнання і взяли сліпо чиюсь думку на віру. Не уподібнюйтеся їм.

Язичництво – це насамперед дія, а не копирсання в поняттях. Про це забувають більшість керівників громад. Причому дія має бути послідовною, зваженою і усвідомленою. Тому приймати готові теорії, догми і вчення не можна. Це суперечить самому розумінню язичництва. Язичництво дуже різноманітне, неповторне, мінливе. Воно має безліч фарб, відтінків, тіней, образів, облич, виразів і втілень. 

Пізнавати язичництво потрібно так, як пізнається природа. Тобто не тільки через книжки, фільми, музику, новини, інтернет-ресурси, а поринаючи в нього!

Категорія: Новини | Переглядів: 95 | Додав: Yaroved | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar