Головна » 2017 » Январь » 17 » Наука та язичництво
07:54
Наука та язичництво

Наука та язичництво 

Якось так сталося, що багато язичників чомусь ототожнюють язичництво з наукою, яка зветься – історія. Тобто язичництво і історія язичництва ніким не відрізняється. Але ж язичництво складається не тільки з історії. Якби там не було, а скрізь розмова про язичництво схиляється до розмови про історію.

Але чому саме її? Невже більше ніяка наука не може претендувати на звання язичницької? Може язичництво вміщує ще кілька наук? Може язичництво - це більше ніж історія?

Наприклад, чому ніхто не говорить про слов’янську математику? Хоча слов’яни мали свої системи рахунку. Дехто з вчених відстоюють думку, що систем лічби було декілька. 
Чому ніхто не говорить про слов’янську географію? Хоча деякі вчені вказують на те, що давні карти зверху мали не північ, а південь. 
Чому ніхто не говорить про слов’янську фізику, хімію, інженерію, архітектуру, фармацевтику, побутові технології виготовлення багатьох інструментів, речовин, матеріалів та приладдя? Це надбання по сьогоднішній день не вибуває з широкого вжитку з поміж людей. 
Чомусь ніхто не згадує величезні надбання слов’ян в аграрних науках та землеробстві. Але ж відомо, що на наші землі оброблювались з давньої давнини і слов’яни відрізняються від багатьох своїх сусідів тим, що вели осілий спосіб життя. 
Про кулінарію, культуру, етикет, менталітет, соціальні особливості навіть ніхто не згадує мимохідь. 
Але тільки історія стає основою для відновлення язичництва? Чому? 

Нагадаємо, що історія – це наука, яка вивчає минуле людства, покладаючись при цьому на письмові та матеріальні свідчення минулих подій. Тобто історія – це наука, яка вивчає МАТЕРІАЛЬНЕ минуле людства. 

Дехто мені заперечить і скаже, що відновлення язичництва неможливе без вивчення його історії. Але чому тільки історії? Невже вивчення металургії язичницьких часів дасть менше матеріалів для розуміння язичництва?
Чи то вивчення методів обробки деревини дасть менше матеріалів для розуміння язичництва?
Може вивчення способів вирощування рослин дасть менше матеріалів для розуміння язичництва?
Аж ніяк. Все це містить куди більше неспростовних, цілісних та незаперечних доказів язичницького світогляду. На цьому куди менше може бути спекулювання та перекручень змісту. Це все реальне і стосується матеріальної сторони язичництва.

Але хіба ж язичництво тільки матеріальне? Невже нікому не зрозуміло, що язичництво – це не тільки те, що можливо помацати, виміряти, пом’яти, розрізати, покласти в мікроскоп та розібрати на складові? 

Язичництво – це духовне, натхненне, його відчувають зсередини, а не ззовні. Тому будь-яка наука – це тільки відтворення маленької частинки язичництва, але не все язичництво. Ніяка наука не зможе вам розповісти про те, що відчуває язичник, чим живе, чого прагне. 
Немає такої науки і ніколи не буде. Замість науки це робить релігія.

Це не означає, що не треба вивчати історію і інші науки. Їх потрібно вивчати, але замінювати ними свою віру, своє язичництво, свою душу ніколи нікому не дозволяйте.

Категорія: Новини | Переглядів: 53 | Додав: Yaroved | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar