Головна » 2017 » Январь » 25 » Мета – засіб – результат
20:34
Мета – засіб – результат
Мета – засіб – результат 

Всім відома послідовність «Мета-засіб-результат». Тобто, коли є мета – потрібне засіб. Коли є засіб – досягається мета. Іншими словами, засіб – це тільки інструмент перетворення мети в дійсність (результат). 

А якщо це застосувати до язичництва? 
У людини є мета. Щоб її досягти, люди шукає засіб. І втілення мети в життя можливе тільки за умови використання засобу. 
Наприклад, людина мріє поєднати себе з природою і злитися з нею в гармонії. Для цього людина приходить в язичництво. І завдяки язичництву досягає своєї мети. То виходить, що язичництво є тільки інструментом? 

Інший приклад, людина прагне продовжити своїх пращурів та отримати від них підтримку та сили. Для цього людина приходить в язичництво і налагоджує зв’язок зі своїми пращурами. Підтримка отримана, сили отримані, спілкування з пращурами налагоджене – мета досягнута. Тут знову язичництво слугує інструментом. 

І так кожного разу, коли мета досягнута. Людина не тримається язичництва після того, як мета досягнута, бо нікому не стає на думку тримати лопату після того, як яма вже викопана. Ніхто не тримає сокиру після того, як дрова вже нарубані. Ніхто не тримає списа, коли битва вже закінчена. 

То навіщо язичництво? Невже тільки для досягнення мети? 
Як показує дійсність – так. Для більшості людей, що приходять, язичництво є простим інструментом для досягнення мети. Мета в кожного своя, але тільки мета, а не прагнення самовдосконалення та навчання. Люди мають занадто споживацький світогляд і не позбуваються його, стаючи язичниками. 

Тому напрошується одна з головних тез язичництва: 
Язичництво – це бажаний стан, а не необхідний засіб.
 
Категорія: Новини | Переглядів: 160 | Додав: Yaroved | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar