Головна » 2017 » Март » 22 » Язичницький світогляд серед рідновірів, чи існує він?
20:05
Язичницький світогляд серед рідновірів, чи існує він?

Язичницький світогляд серед рідновірів, чи існує він? 
Перш за все зазначу, що я ніколи себе не вважав рідновіром, бо то штучне утворення, яке до язичництва має тільки часткове відношення. 

Всі без винятку рідновіри стверджують, що рідновірство – це перш за все світогляд та світосприйняття, яке відрізняється від всього існуючого навкруги. 

Я хотів з цього приводу написати величезну статтю. Але не став. І знаєте, що стало на заваді? А те, що рідновірського особливого світогляду, про який кажуть усі, не існує. Нема його ніде і він навіть не пояснюється ніким. Тобто той самий такий бажаний рідновірський світогляд, до якого має прагнути кожна рідновірська душа – нікому не відомий і ознайомитись з ним неможливо. 

А все те, що видається за рідновірський світогляд – це християнство в начебто язичницькій обгортці. Тобто це християнські твердження та тези, де всього лише замінені імена та назви. 

Наприклад: 

«В рідновірстві немає страху, але довершене рідновір’я проганяє страх, бо страх має муку. Той хто боїться, не довершений в рідновір’ї.» 
«Хто каже: «Я славлю Рода», а брата свого ненавидить, той говорить неправду: бо той, хто не любить брата свого, якого бачить, як може славити Рода, якого не бачить?» 
«Бо всякий, хто шанує богів рідних, перемагає світ; і ця перемога, що перемогла світ,- рідновір’я.» 
«Одне тіло й один дух. Род багатопроявний, єдина віра наша, єдине славлення богів наших, єдиний Род та прояви його в світі, і боги наші через усіх нас проявлені, і всі ми в богах проявлені.» 

Як вам такі заклики та цитати? Цікаво та натхненно? Але це мною трохи скореговані цитати з біблії і нічого більше. Ось вони в оригіналі: 

«У любові немає страху, але довершена любов проганяє страх, бо страх має муку. Той хто боїться, не довершений в любові.» 1.Івана гл.4.18. 
«Хто каже:»я люблю Бога, а брата свого ненавидить, той говорить неправду: бо той, хто не любить брата свого, якого бачить, як може любити Бога, 
Якого не бачить?» 1.Івана гл.4.20. 
«Бо всякий народжений від Бога,перемагає світ; і ця перемога, що перемогла світ,- віра наша.» 1Івана гл.5.4. 
«Одне тіло й один дух. Один Господь, одна віра, одне хрещення, один Бог і Отець усіх, Який над усіма, і через усіх, і в усіх нас.» Єф. 4, 5 -6. 

Тому в мене так і залишилось не розкритим питання того самого рідновірського світогляду. Де він? Що він? Який він? Може з читачів хто знає? 

В мене є язичницький світогляд. Я його виклав в своїй книзі «Іскри» і вільно поширюю її серед людей (в вільному доступі книга є тут http://siverkolo.pp.ua/load/literatura/iskri_kniga_jazichnika/4-1-0-5) . А де той особливий світогляд рідновірів, яким вони так хизуються? Щось не бачу я його і ніхто не бачить, і не бачив ніколи. 
А знаєте, мої любі читачі, чому в рідновірів того самого світогляду язичницького нема? А тому що в них все рідновірство йде не від богів, а від сумнівних науковців та не менш сумнівних археологічних артефактів на кшталт «Велесової книги». І не бажають вони позбутися рабського світогляду, а тільки замінили імена християнські іменами богів наших, а замість церков ходять вони на капища. Ось і вся відмінність. 

Ви коли-небудь чули чи бачили, щоб рідновір розповідав свої власні думки про богів? Ніколи. Він буде цитувати кого завгодно, але своєї думки так і не викаже. 
Ховається? Соромиться? Не має бажання? 
Щось мені підказує, що власних думок в них взагалі нема.

Категорія: Новини | Переглядів: 47 | Додав: Yaroved | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar