Головна » 2017 » Май » 15 » Громовий знак. Версія створення
17:20
Громовий знак. Версія створення

Громовий знак. Версія створення

Нещодавно я замислився над створенням такого символу, як «Громовий знак». Він ще має декілька назв: Зірка Перуна, Печатка Перуна, Щит Перуна, Громове колесо, Перунова розетка і багато-багато інших. 

Я дослідив витоки цього символу, який вважається давньослов’янським і зрозумів, що колесо – це символ богів-громовержців майже всіх язичницьких уявлень народів Європи та Азії. Починаючи від Шумеру і закінчуючи слов’янами та сусідніми народами – космогонічна будова світу містить уявлення про створення грому саме в наслідок катання богів по небу. Тобто, начебто саме колесо створює гучний звук – грім. 

Також існує зображення колеса, яке датується щонайменше 6000 років. Довгий час вважали, що колесо винайдено в Шумері і потім через пару тисяч років дійшло нашої місцини. Але останні знахідки кажуть про створення колеса нашими пращурами майже одночасно з Шумером. Хоча європейське чи трипільське колесо було суцільним, на відміну від шумерського зі спицями. 
Це колесо не диск, а має кілька спиць. І саме кількість спиць є найцікавішим питанням, яке я намагався розкрити. 
Деякі джерела пишуть про сакральний зміст кількості спиць. Хтось виводить зміст із згадок та писемних джерел. Але в будь-якому разі давні люди чомусь надавали перевагу наступній кількості спиць колеса: 4, 6, 8, 12 і більше. Питання – чому саме така кількість? 

І ось моя думка з цього приводу: 
Вся справа в тому, що коло набагато простіше, без залучення особливих інструментів та вигадування складних технологій (послідовностей), поділити саме на 4 або 6 частин. Кількість в 8 та 12 отримується шляхом ділення попередніх надвоє. 

Ділення на 4 частини – це два рази поділене надвоє. 
Ділення на 6 частин – це найпростіше використання приладу, що натепер має назву циркуль. Як тільки люди навчились креслити коло, так вони й навчились ділити коло на 6 частин. Це навіть простіше ніж ділення на 4 частини. 
Щоб поділити коло на 6 частин, достатньо накреслити коло, обрати одну точку в якості вершини фігури та від неї почати креслити кола такого самого діаметру з вершинами в точках перетину попередніх кіл. Завершенням такого креслення буде саме той самий знак – громове колесо (дивись фото 1).
Спробуйте самі. 

Тому і виходить, що за уявленнями наших пращурів, коло саме себе малює та створює саме себе з 6 спицями. Це стало головним чинником, щоб взяти цей знак на озброєння в якості символу грому. Він каже про рух колеса по колесу, що і є прямим відображенням природи грому.

Категорія: Новини | Переглядів: 148 | Додав: Yaroved | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar