Головна » 2017 » Февраль » 10 » Егрегор, аура, астрал, ефір, лярви та біополя – що воно таке і з чим його їдять
13:20
Егрегор, аура, астрал, ефір, лярви та біополя – що воно таке і з чим його їдять
Егрегор, аура, астрал, ефір, лярви та біополя – що воно таке і з чим його їдять 

Мені часто ставлять питання або намагаються донести свою думку люди, які постійно використовують різноманітні терміни на кшталт егрегор, астрал, ефір, лярва, аура і подібні. Коли я починаю у відповідь оперувати цими ж термінами, мене рідко розуміють. А причиною нерозуміння слугує повне незнання того, про що мої співбесідники намагаються розповідати. Майже ніхто не знає навіть визначення термінів, а про витоки та розуміння їх годі й казати. Тому, на прохання одного з дописувачів, я вирішив провести невеличку ліквідацію безграмотності і прояснити незрозуміле. 

З сьогоднішнього язичницького середовища вже неможливо видалити такі терміни як аура, егрегор та деякі інші. Цими термінами користуються як новачки так і досвідчені жерці та волхви. Ці терміни не сходять з язиків всіх, хто хоча б трохи цікавився язичництвом. Але чомусь кожен розуміє їх по своєму і навіть не намагається взнати звідки воно взялося і чого саме стосується. 

Давайте разом пройдемось по кожному з визначень і дамо коротку характеристику. 

Егрегор – 
вперше термін був використаний в 19 столітті В. Гюго і мав значення дуже далеке від сьогоднішнього (це був прикметник). На сьогодні під егрегором розуміється колективний розум або субстанція, яка не має матеріального втілення але може впливати на розвиток подій та стан речей. В язичництво прийшло з окультних наук як вираження думок та рівня розвитку язичництва та його громад. На сьогодні язичники здебільшого егрегором називають «спільний дух», що більше схожий на спільне завзяття та релігійну ейфорію. За деякими теоріями егрегор утворюється при наявності спільних або дуже близьких думок та бажань групи людей. При постійному підтриманні цих бажань та ідей утворюється та зміцнюється егрегор спільноти (групи), що надалі вже існує самостійно і опікується втіленням і збереженням цих ідей і бажань. 
Хоча первісне окультне розуміння егрегору стосується надання окремим старовинним речам (артефактам) властивостей розуму та душі. Тобто річ сама по собі себе захищає і діє відповідно набутим чи наданим якостям. 

Аура – 
в сучасних язичницьких вченнях тотожна біополю – являє собою нематеріальну захисну чи інформаційну оболонку людини (іноді будь-якого тіла та предмету). Дослівно перекладається як «віяння». В язичництво термін потрапив також з езотеричних наук і первісно мав значення прояву існування души чи духу в живих істотах та проявлявся виключно у вигляді зовнішнього золотавого світіння навколо голови і дуже рідко навколо всього тіла. Сьогодні аурою вважається будь-яка оболонка людини поза її матеріального тіла. Надання аурі (аурам) кольору та начебто існування кількох аур в людини – винахід останніх кількох десятиліть, що є наслідком інтеграції східних вчень в Європейські езотеричні трактування. 

Астрал – 
правильно «астральний план буття» - найбільш тотожне сучасному терміну «паралельна реальність». В сучасному язичництві сприймається як існування та перебування в стані поза матеріального тіла. Часто використовується при поясненнях розумових мандрівок чи виходу на «вищій рівень» сприйняття дійсності. Прийшло в язичництво з європейських філософських вчень через окультизм. Філософія використовує первісне значення цього терміну – існуючий окремо від звичного (декартового простору) простір (світ), в якому може перебувати свідомість та розум людини. Одна з фізичних моделей існування душі. 

Ефір (етер) – 
в сучасному язичництві – особливий стан чого-небудь (ефірний стан). Насправді термін прийшов з давньої Греції, де позначав п’яту стихію буття. Тобто окрім вогню, води, неба та землі, начебто існувала п’ята стихія ЕФІР, в якій існували (жили) боги. Інколи позначає особливий стан повітря, яким начебто боги дихають. 
По сучасним філософським та езотеричним вченням – субстанція, яка є проміжним станом між чотирма стихіями і яка може народжувати будь-яку з них. В сучасних вченнях та філософіях «ефір» майже повністю змінений більш досконалим терміном – квінтесенція. 

Лярви – 
в сучасному язичництві начебто шкідливі істоти, які пошкоджують біополе людини і живляться ним. Термін та поняття прийшло з давньої Італії, де мало первісно значення «маска» та «прикидання кимось», а потім набуло значення «примара». В більш спрощеному варіанті мало значення душі поганої злої людини, що за життя робила багато злого. По переконанню більшості дослідників має відношення до давньоримських істот «лар», що тотожні нашим домовикам. Тобто Лярву можна розуміти як «поганого домовика». Але сучасне надання ларвам начебто властивостей «енергетичних паразитів» чи «інформаційних висмоктувачів» - це вигадка кінця 20 століття. 

Як бачимо, більшість цих термінів навіть не стосуються слов’янського язичництва взагалі. В слов’янських мовах навіть не існує відповідних слів для таких назв та понять. Тому логічним буде зробити висновок, що таких образів, понять, термінів чи явищ наші пращури не мали та не знали. 
Сучасний розвиток окультизму, езотеричних вчень, магії, чаклунства, чародійства та інших нетрадиційних напрямків розвитку людства активно використовує ці терміни та поняття. Але слід зауважити, що пересічній людині подібні знання ніхто з «спеціалістів» не відкриє і не пояснить. Тому й поширюються різні хибні трактування та розповіді про начебто язичницькі знання з егрегорами, аурами астралами та ефірами. 

З цього всього в мене особисто є побажання до всіх охочих вивчати подібні напрямки сучасного язичництва: 
Якщо ви ще в школі не відрізняли гравітацію від електромагнітного поля та не знаєте різниці між напрямом та вектором, то вам, скоріше за все, ніхто не відкриє таємних знань. Зрозуміло також, що і в інтернеті ці знання нікому знайти ніколи не вдасться.
 
Категорія: Новини | Переглядів: 59 | Додав: Yaroved | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar