Головна » 2017 » Февраль » 8 » Чи вірять язичники в бога?
09:11
Чи вірять язичники в бога?
Чи вірять язичники в бога? 

Щоб відповісти на це питання, треба зрозуміти, що для язичника взагалі є бог. Тобто, відповідь на питання, чи вірять язичники в бога чи богів починається з розуміння самої будови язичництва. 

Як вже було неодноразово опубліковано в нашій спільноті, сучасне язичництво поділяється на два типа. Перші ті, хто уявляє бога в образі людини та вірить, що саме ця людина (людиноподібна надістота) керує всім навкруги. Другі ті, що в богах бачать тільки образ людини з певними людськими характеристиками, які являють собою певні закони природи. Тобто боги не існують насправді, а тільки створені узагальнені образи богів для особливого сприйняття дійсності і законів її існування. 

Якщо подивитись на першу категорію язичників, які вірять в існування богів-надістот, то звісно про таке язичництво кажуть, що це саме ВІРА і язичники ВІРЯТЬ в своє язичництво. 
Якщо подивитись на другу категорію, які сприймають богів як закони природи, то таке язичництво не може називатись вірою чи віруванням. 

Але, у зв’язку з тим, що в суспільстві прийнято будь-які релігійні та навіть філософські вчення називати віруваннями та вірою, обидва варіанти язичництва продовжують називати віруваннями і кажуть, що язичники «вірять» в язичництво. Хоча насправді вірування передбачає прийняття якогось твердження або думки без підтверджень та доказів. 

Тобто віра завжди сліпа і глуха, а язичництво завжди ґрунтується на природних процесах і все, в що вірить язичник існує завжди перед його очима. Нема потреби вірити сліпо в існування грому та блискавки. Під час зливи влітку ми бачимо все на власні очі. Не треба сліпо вірити в засипання природи восени, бо ми самі бачимо як вона засипає. Не треба вірити сліпо в те, що людей народжують люди, бо ми самі є дітьми своїх батьків і батьками для своїх людей. Язичництво є природною релігією, а не віруванням. Ми не віримо бездоказово, а сприймаємо світ таким, яким він є. А боги… Боги для нас існують для того, щоб краще розуміти природні процеси всесвіту. 

Висновок: 
1. Язичництво може називатися вірою тільки в разі сприйняття дійсного існування богів як над істот, що стоять вище нас в будові світу і керують цим світом. 
2. Язичництво не може називатися вірою, коли боги сприймаються як збиральний образ законів природи. 
3. В суспільстві язичництво завжди називають вірою, бо не дуже розрізняють і розуміють різницю між першим і другим варіантом.
 
Категорія: Новини | Переглядів: 66 | Додав: Yaroved | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar