Головна » 2017 » Март » 21 » Чи керують чимось боги?
07:24
Чи керують чимось боги?

Чи керують боги? 

Нещодавно, до мого тексту про те, що не треба вірити буквально в міфи та легенди про богів, де вони начебто в подобі людини щось роблять, написали: 
А хто ж по вашому керує всім тим? 

Я залишив це питання без відповіді, бо відповідь ще б більш не сподобалась фанатично релігійному дописувачу. Як я багато разів наголошував: я не є релігійним язичником і сприймаю богів виключно як народний, не науковий, образний спосіб розуміння законів природи через язичницькі образи богів, їх взаємодію між собою та з людиною. А релігійні язичники вірять, що Перун в подобі людини сам запрягає небесних коней в небесну тарантайку та їде на хмари розкидати блискавки на землю, при цьому грюкає, б'ючи в свій величезний барабан. 
Я ж сприймаю Перуна як бога, який уособлює закон перебігу природного процесу, що зветься в науці "електричний просторовий розряд між елементами з накопиченим електричним зарядом різного потенціалу, достатнього для подолання відстані між ними без електричного провідника".

Тому з приводу «керування богів» вирішив написати окремий пост. 

То хто саме керує всіма тими процесами, що ми називаємо природними і чи керують боги взагалі чимось? 

Щоб відповісти на це питання, треба спочатку зрозуміти існування та систему протікання природних процесів. Для цього необхідно уявити всі елементи, які в якомусь природному явищу присутні. Потім можливі варіації взаємодії цих елементів. Скільки б варіацій не існувало, а їх кількість завжди обмежена. 
Виникає питання: Ким обмежена? А обмежена вона самою природою. 
Причому обирається один варіант з поміж багатьох. Хто обирає варіант? Боги? Природа? Люди? Ніхто? 
Звісно, що саме обирання варіацій розвитку подій роблять боги. Бо боги – це і є порядок розвитку явищ в природі. 

Тобто боги не керують процесами, а не створюють їх. Всі ці процеси відбуваються самі по собі з плином часу та за природних потреб навколишнього середовища і не відбуватись вони не можуть. На те і є природа, і вона створена так, що всі її природні процеси відбуваються в будь-якому разі незалежно від волі чи бажання богів. 
А от обирання варіацій протікання події, явища або процесу – це і є втручання богів. Але навіть вони не можуть змінити сам процес та послідовність. 

Висновок з усього викладеного може бути наступним: Боги не керують процесами і тим більш не створюють їх. Вони обирають варіант перебігу дій, подій, явищ, процесів та послідовностей. 
І саме це обирання варіацій є тим самим порядком, який вони собою уособлюють, чим і роблять цей світ таким, яким ми його знаємо. 

p.s. В авраамічних релігіях навпаки боги створюють, керують та змінюють перебіг подій та їх послідовність, чим ставлять себе вище природи. Саме тому всі авраамічні релігії сприймають природу, як подарунок бога на потребу людей і саме тому берегти її не потрібно. Бо начебто бог будь-якої миті створить ще. Але чомусь замість втраченого нічого авраамічний бог не створює. Що ми зараз і споглядаємо навколо.

Категорія: Новини | Переглядів: 49 | Додав: Yaroved | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
avatar