Головна » 2017 » Апрель » 11 » Чи існує слов’янське язичництво?
15:02
Чи існує слов’янське язичництво?

Чи існує слов’янське язичництво? 

Ви певно вважаєте себе слов’янськими язичниками або, як я писав раніше, етнотеїстами. А чому саме така назва, ви коли-небудь замислювались? Чому не українське, не поліське, не сіверське, або якогось іншого племені чи союзу племен, а саме слов’янське? Чи існувало воно насправді та чи може існувати зараз? 

Якщо заглибитись в історію, то стає зрозуміло, що плем’я з назвою «слов’яни» скоріш за все існувало колись. Але коли? Наука нам каже, що повноцінним та самостійним плем’я слов’ян стало не раніше 3 століття. При цьому майже одразу це плем’я розділилося на кілька різних племен, що підпали під вплив великих імперій та держав і тому їх розвиток суттєво відрізнявся. Десь в 7-8 століттях вже не існувало ніяких слов’ян, а були тільки їх нащадки, які за звичкою загалом називались слов’янами. 
Потім пройшло 1000 років і кожне окреме плем’я, що утворилося з різних частин колишнього племені слов’ян, утворили свої нації. 
Що таке нація (етнос) — це спільнота, яка має спільне історичне походження, з єдиною мовою і самосвідомістю власною державністю або прагненням до її створення. 

Ви знаєте таку націю, як слов’яни? Де вона? Яку територію займає? Яку державність має? Яка в неї спільна мова? 
Нічого з зазначеного вже тисячу років не існує взагалі. Ні слов’янських земель, ні слов’янської держави, ні слов’янської мови. 
Чи може все це утворитися? 
Історична земля не може утворитися взагалі, бо спочатку є землі, а вже потім на них утворюється нація. В нашому випадку нація вже є і давні землі, де вона утворилася колись – теж є. Але тепер ці землі належать декільком державам і ніхто нікому землею не поступиться. 
Держава загальнослов’янська теж не може утворитися. Це може бути тільки союз держав. Але, якщо хоча б одна з націй, що мають витоки з слов’ян, не приєднаються до цього союзу – він загальнослов’янським зватися не може. 
Мова слов’янська не може бути відновлена ні в якому разі, бо 1000 років людство створювало тисячі нових слів та термінів, які в давній слов’янській мові відсутні. Також цією мовою не користується зараз ніхто і потреба в ній відсутня. Іншими словами, слов’янська мова мертва і відродити її неможливо. 

Тобто слов’ян нема і ніколи вже не буде. 
Неприйняття цього – повна дурість, маячня та омана людей. 

Зараз існують тільки нації, що утворились на основі слов’янських племен. І звуться ці племена «слов’янськими» тільки тому, що мають спільні мовні риси. 
ВСЕ. 
Нічого більше ці племена не поєднує і поєднувати не може. Ні культура, ні державність, ні етнічні особливості, ні побут, ні мистецтво. НІЧОГО!!! 
Навіть ще в язичницькі часи існувала неймовірна відмінність уявлень, світоглядів, світобачень та вірувань між давніми чехами та давніми українцями, між лужичанами та кривичами, між в’ятичами та хорватами. Тобто всі до одного слов’янські племена ще за язичницьких часів відокремились одне від одного і існували окремо. 
Ніякого спільного слов’янського язичницького простору не існувало вже в 7-8 столітті. А між деякими племенами ця розбіжність утворилася ще раніше. 

То про яке слов’янське язичництво ми взагалі ведемо мову? 
Де воно і з чого складається? 
Чому ми ігноруємо рішення наших давніх пращурів, які справді були язичниками і зналися на своїй вірі не з книжок? 
Може, заявляючи про відродження слов’янського язичництва, люди беруться за те, що зробити взагалі неможливо? 
Може нас ввели в оману і маніпулюють? 
Може комусь вигідно серед певних націй насаджувати думку, що ми «один єдиний слов’янський народ»? 
Може хтось з українських язичників спробує свої твердження розповісти язичникам Польщі, Хорватії, Чехії, східної Німеччини і послухає їх відповіді? Уявіть, щоб лужичанин приїхав в Київ і переконував нас, що обряди треба вести тільки його мовою, бо вона «справжня» слов’янська, а наша спотворена. А росіяни спробують в цих країнах розповісти, що справжня слов’янська мова – це тільки російська. 
Уявіть та прокиньтесь. 

Від себе додам: 
Останнім народним утворенням моєї землі (Чернігівщини) перед тотальною християнізацією в 989 році був – союз племен, що мав назву – Сіверщина, а самоназва народу Сіверяни або Сівера. Цей союз племен мав свої діалектні риси (мову), свою територію та державність (князівство) з центром в Чернігові. Зі зникненням цієї державності – зникли й релігійні язичницькі особливості. 
Ще довго трималася ця назва, хоча здебільшого вже тільки в якості території. 
Все! 
Ніякого слов’янства, східнослов’янства і чогось ще. 

І якщо я вже буду відроджувати давню віру своїх пращурів, то ту, що почала винищуватись після 989 року. 
Інші вірування інших народів, націй, племен, держав, земель та об’єднань, я відроджувати чи відтворювати не буду, бо то не моє і моїм бути не може.

Переглядів: 61 | Додав: Yaroved | Теги: племена, Нація, карта, слов'яни, мапа | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar