Головна » 2017 » Январь » 18 » Бінарність язичництва та гармонія
20:34
Бінарність язичництва та гармонія

Бінарність язичництва та гармонія

З чого і як складений всесвіт? Ці питання ставить майже кожна дитина в самому початку свого існування. Дехто не може знайти відповіді до кінця життя. Хтось знаходить відповідь, але тільки частково. А що про це каже язичництво? 

Більшість розповідей про всесвіт і будову середовища в язичницькому світі починають з роз’яснювання термінів права, ява та нава. Але ж ми знаємо, що ці терміни виникли завдяки Велесовій книзі, яка в свою чергу є художнім твором, а не історичним документом. То й ці поняття і терміни є художніми, а не справжніми. 

Відчуваю, як тікає земля з під ніг декого, але це треба визнати, що більшість пояснень будови всесвіту в сучасному язичництві є пустопорожньою маячнею. Наші пращури уявляли всесвіт зовсім інакше. А як саме? 
Відповідь прозвучить доволі банально – гармонійним. 

Але мало хто розуміє сутність гармонії. Гармонія може існувати тільки в разі компенсації та рівності протилежностей. Тобто гармонія кольорів є тільки при наявності білого та чорного. Гармонія температур при наявності спеки та наявності морозу. Гармонія речовин при наявності твердого та рідкого стану. Гармонія відносин при наявності бажання злитися в одне ціле і постійного відштовхування. 
Так-так. Гармонія – це взаємодія протилежностей. І коли ці протилежності рівні по своєму значенню – настає гармонія. 
Все інше – перекошування та поглинання одного іншим. 
Гармонія – це прагнення до стабільного стану при наявності маси сил та прагнень зрушити цей стан. 

Але як язичники сприймають цей світ і його гармонію? 
Через поняття бінарності, що в давнину звалася рівновага протилежностей. 
Бінарність – це наявність для кожного предмета, явища, поняття, терміну, слова, дії, людини, світу – його протилежності. 
Ось вам приклади бінарності в світі: 
Цей світ – той світ, 
Живий – мертвий, 
Світло – темрява, 
Добро - зло,
Швидко – повільно, 
Верх – низ, 
Ззовні – в середині, 
Попереду – позаду, 
Мир – війна. 

І таких бінарних понять нескінчена кількість. 
Світ сприймався нашими пращурами тільки як бінарний. Згадайте казки, де все всьому протистоїть. І тільки поєднання протилежностей дає гармонію. 

Навчіться бачити бінарність світу завжди та всюди. Навчіться розуміти витоки гармонії. Навчіться поєднувати протилежності і вгамовувати їх. 
Бо світ повинен бути гармонійним, а не однобоким.

Категорія: Новини | Переглядів: 56 | Додав: Yaroved | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar