Головна » Файли » Загальні обряди

Обряди та ритуали
04.02.2017, 21:27

Обряди та ритуали. 
Історичність даних та критерії оцінювання 


Найголовнішим питанням язичництва в усі часи його існування було і є питання достовірності даних про тексти та дії, що потрібно виконувати. Тобто люди постійно сперечаються щодо справжності та доцільності тієї чи іншої дії, слова, речовини, інструменту та «формули» ритуалу. 
Ми також не є в цьому питанні виключенням. Тому давайте розглянемо декілька варіантів перевірки справжності та практичності всього, що використовується обрядодіями, жерцями, волхвами, знахарями та «знаючими» людьми. 

Текст 

Більшість текстів, що існують зараз в язичництві є вигаданими. Те, що не вигадане, має основу в фольклорі. Окрім фольклору в нас взагалі нема ніяких джерел будь-яких обрядових текстів. Але фольклор має одну величезну ваду – майже 99,999% фольклору змішано настільки з християнством, що виокремити щось не християнське вже неможливо. Тому навіть фольклор в якості джерела тексту часто ще гірший, ніж вигадка. 
Але слід зауважити, що фольклор має найголовніше – структуру дій та їх послідовність в обряді. Тобто тексти в фольклорі мало варті уваги, а от дії та структура та сценарій дійства дуже цікавий і майже не змінився з язичницьких часів. 
Також слід зазначити, що сама мова за 1000 років змінилась достатньо, щоб втратити текстові особливості звернень, замовлянь та обрядових пісень. Майже ніхто з обрядодіїв не знає більше двох десятків слів давньослов’янською. А про складання римованих текстів чи пісень і мови нема. 

Послідовність дій при обрядодійстві (сценарій дій) 

Ці дані також взяті з фольклору і є часто справжніми історичними. Але слід зауважити, що деякі дії під час обряду значно застаріли і сучасниками не сприймаються навыть на 1% як їх сприймали 1000 років тому. До того більшість згаданих дій включають «роботу» з полем, нивою, власним врожаєм зерна чи сіна, а також іншими речами, які відсутні в сучасної людини. Тому сценарії дій теж можуть розглядатися дуже поверхнево і відступи можуть бути будь-якими. 

Інструменти обрядодійства 

Під час обрядів та ритуалів використовувались різні інструменти та речі. Але навіть археологи відзначають, що з плином часу в обрядовості давніх слов'ян використовувались все більш сучасні та досконалі речі. Кам’яний ніж замінився мідним, а потім сталевим. Теж саме відбувалось і з усім іншим. Тому сучасні інструменти та необхідні речі теж можуть використовуватись в ритуалах та обрядовій практиці. 
Щодо використання штучних (синтетичних) матеріалів та їх начебто невідповідності язичницьким засадам, хочеться поставити наступне питання: де в природі існує чисте залізо (сталь) і чому його не вважають штучним чи синтетичним матеріалом? 

Всі зазначені головні засади обрядів та ритуалів можуть мати сучасні елементи та частини, бо вони всі виконуються сучасниками. Найголовнішим фактором оцінювання практичної сторони язичництва є тільки результат. 

Тільки результат дії може казати про справжність самої дії. 

Не дарма цю сторону язичництва називають практикою. Саме практичні результати та отримання бажаного результату є чинником, який відповість вам на всі запитання щодо того, чи правильно робить обрядодій, волхв, жрець, чародій, знахар чи відьма. 
Якщо результату нема ніякого – перед вами театр.

Категорія: Загальні обряди | Додав: Yaroved | Теги: волхви, жерці, язичництво, Дія, обряд, ритуал
Переглядів: 69 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar